2015 Intrust Super Cup Teams

 
Talk about NRL, State of Origin, Tests, Four Nations, World Cup, everything rugby league

Moderator: GH Moderators

User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: April 17, 2015, 2:27 pm
Intrust Super Cup teams round 7


Easts Tigers v CQ Capras at Tapout Energy Stadium on Saturday, April 18 - 4.30pm

Easts Tigers: 1. Eddie Tautali 2. Richie Kennar 3. Shane Neumann 4. Donald Malone 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Foisa Peni 17. Dean Britt 18. Michael Kai 19. Brenton Horwood

Coach: Craig Ingebrigtsen

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Ha'Ofanga Rabakewa 3. Jacob Gagai 4. Tarrant Mariner 5. Ray Ebsworth 6. Matt Minto 7. Mark Johnstone 8. Gerard Tema 9. Ian Webster 10. Fabian Soutar 11. Garrett Field 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox 14. Josh Mitchell 15. Rajan Opetaia-Halls 16. Josh Johnston 24. Andrew Dale

Coach: Jason Hetherington

Sunshine Coast Falcons v Wynnum Manly Seagulls at Pinklands Sporting Complex, Thornlands on Saturday, April 18 - 5pm

Sunshine Coast Falcons: 1. Young Tonumaipea 2. Callum Klein 3. Rueben Baillie 4. Travis Robinson 5. Suli Vunivalu 6. Billy Kitt 7. Brett Doherty 8. Nelson Asofa-Solomona 9. Billy Brittain 10. Jon Platt 11. Jye Ballinger 12. Jake Samoa 13. Johnny Vuetibau 14. Jay Lobwein 15. Mitch Ebdon 16. Sam Sotogi 17. Travis Long

Coach: Glen Dreger

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. Brendon Gibb 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. Olsi Krasniqi 15. John Te Reo 16. Tanu Wulf 17. Tim Natusch (c)

Coach: Jon Buchanan

Northern Pride v Norths Devils at Barlow Park on Saturday, April 18 - 5.30pm

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Javid Bowen 4. Luke George 5. Codey Kennedy 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy

Coach: Joe O'Callaghan

Norths Devils: 1. Luke Pollock 2. Steve Elliott 3. Dylan Galloway 4. Kainga Turner 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Sean Yorston 8. Richard Tuala 9. Krys Freeman 10. Francis Molo 11. Rhett Webster 12. Brett Greinke (c) 13. Todd Lowrie 14. Byron Creighton 15. Max Seumanutafa 16. Matt Mizzi 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

Ipswich Jets v Burleigh Bears at North Ipswich Reserve on Sunday, April 19 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Troy O'Sullivan 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 18. Gerico Cecil

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Burleigh Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Zach Mackay 3. Jamie Dowling 4. Connor Broadhurst 5. Kevin Gordon 6. Todd Seymour 7. Ryley Jacks 8. Mark Ioane 9. Christian Hazard 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Jason Chan 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 16. Louis Fanene 17. Josh Ailaomai 20. Mitch Sharp 21. David Hala

Coach: Jim Lenihan

Redcliffe Dolphins v Townsville Blackhawks at Dolphins Oval on Sunday, April 19 - 2pm

Redcliffe Dolphins: 1. Kyle Van Klaveren 2. Martin Hatfield 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Tom Opacic 6. Evander Cummins 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tom Geraghty 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Tom Humble 4. Mosese Pangai 5. Kyle Feldt 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Ray Thompson 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Anthony Mitchell 15. Lorenzo Ma'afu 16. Noel Underwood 20. Jonathon Rueben

Coach: Kristian Woolf

PNG Hunters v Mackay Cutters at Kalabond Oval, Kokopo on Sunday, April 19 - 2.30pm

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. David Lapua 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Atte Bina 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Brandy Peter 13. Timothy Lomai 14. Roger Laka 15. Lawrence Tu'u 16. Willie Minoga 17. Oti Bland Tony 18. Edward Goma 19. Adam Korave

Coach: Michael Marum

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Mitch Day 4. Justin Tavae 5. Buchanan Rawhiti 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 14. Michael Sio 20. Pulou Vaituutuu 11. Tyson Martin 12. Kelvin Nielsen 13. Chris Gesch (c) 10. Ryan Kinlyside 15. Brenden Treston 16. Josh Chudleigh 17. Josh Osborne 18. Joss Boyton 19. Gavin Bennion 21. Alex Farrell

Coach: Kim Williams

Tweed Heads Seagulls v Souths Logan Magpies at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 19 - 3pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Matt Parata 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen 9. Matt Srama 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Blake Anderson 14. Jai Ingram 15. Sam Saville 16. Mark Offerdahl 17. Jake Leary 18. Hemi Mullen

Coach: Aaron Zimmerle

Souths Logan Magpies: 1. Dylan Taikato-Simpson 2. Samisoni Vaioleti 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Josh Damen 7. Jack Joass 8. Sam Gardel 9. Herschel Gideon 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 13. Travis Waddell 14. Phil Dennis (c) 15. Joe Boyce 16. Graham Levu 17. Aotealofa Tuimavave 18. Rez Phillips 19. Kailem Perkins

Coach: Josh Hannay

http://www.qrl.com.au/intrust-super-cup ... teams.html
Last edited by Manchild on April 22, 2015, 10:15 am, edited 1 time in total.
Quote
User avatar
Laurie Daley
Posts: 15300
Joined: March 14, 2010, 4:00 pm

Favourite Player:
Josh Hodgson
PostPosted: April 18, 2015, 2:58 pm
Waddell playing lock for Magpies??
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: April 18, 2015, 3:00 pm
Schifty wrote:Waddell playing lock for Magpies??

Corey Parkers replacement when he retires?
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: April 22, 2015, 10:16 am
Intrust Super Cup teams Round 8

Burleigh Bears v PNG Hunters at Pizzey Park on Saturday, April 25 - 3.30pm

Burleigh Bears: 1. Khan Ahwang 2. Zach Mackay 3. Brad Tighe 4. Connor Broadhurst 5. Kevin Gordon 6. Tyler Chadburn 7. Ryley Jacks 8. David Hala 15. Tyron Haynes 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Jason Chan 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 16. Louis Fanene 17. Josh Ailaomai 20. Kyle McConnell

Coach: Jim Lenihan

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. David Lapua 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Atte Bina 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Brandy Peter 13. Timothy Lomai 14. Roger Laka 15. Lawrence Tu'u 16. Willie Minoga 17. Adam Korave 18. Oti Bland Tony 19. Ase Boas 20. Nickson Borana

Coach: Michael Marum

Townsville Blackhawks v Easts Tigers at Jack Manski Oval on Saturday, April 25 - 5pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 4. Mosese Pangai 5. Jonathon Reuben 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Lorenzo Ma'afu 16. Noel Underwood 17. Kelepi Tanginoa 18. Tom Humble 19. Corey Jensen

Coach: Kristian Woolf

Easts Tigers: 1. Eddie Tautali 2. Richie Kennar 3. Shane Neumann 4. Donald Malone 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Foisa Peni 18. Dean Britt

Coach: Craig Ingebrigtsen

Redcliffe Dolphins v Ipswich Jets at Dolphin Oval on Sunday, April 26 - 2pm

Redcliffe Dolphins: 1. Evander Cummins 2. Curtis Johnston 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Tom Opacic 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tom Geraghty 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Gerico Cecil 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Troy O'Sullivan 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Northern Pride v Souths Logan Magpies at Barlow Park on Sunday, April 26 - 12.30pm* (Delayed on Channel 9 at 1.40pm)

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Javid Bowen 4. Dean McGilvray 5. Semi Tadulala 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Ben Spina 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe-Hobbs 17. David Murphy 18. Brent Oosen 19. Reagan Verney

Coach: Joe O'Callaghan

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Ramon Filipine 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Oliver Olds 8. Sam Gardel 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 13. Joe Boyce 14. Herschel Gideon 15. Phil Dennis (c) 16. Graham Levu 17. Aotealofa Tuimavave 18. David Faamita 19. Ihaka Watene

Coach: Josh Hannay

CQ Capras v Tweed Heads Seagulls at Browne Park on Sunday, April 26 - 2pm

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Dan Randall 4. Jacob Gagai 5. Ray Ebsworth 6. Ian Webster 7. Matt Minto 8. Gerard Tema 9. Mark Johnstone 10. Nathan Young 11. Guy Williams (c) 12. Garrett Field 13. Gavin Hiscox 14. Josh Mitchell 15. Rajan Opetaia-Halls 24. Andrew Dale 17. Josh Johnston 18. Aaron Watson 19. Jonathan Tavinor 20. Clinton Mooney

Coach: Lionel Harbin

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen 9. Matt Srama 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Sam Meskell 15. Blake Anderson 16. Ethan Price 17. Hemi Mullen

Coach: Aaron Zimmerle

Wynnum Manly Seagulls v Norths Devils at BMD Kougari Oval on Sunday, April 26 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Aaron Rockley 11. Brendon Gibb 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. Olsi Krasniqi 15. John Te Reo 16. Tanu Wulf 17. Tim Natusch (c)

Coach: Jon Buchanan

Norths Devils: 1. Ryan Millard 2. Joel Bailey 3. Dylan Galloway 4. Kainga Turner 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Sean Loxley 8. Matt Mizzi 9. Krys Freeman 10. Billy Solah 11. Rhett Webster 12. Brett Greinke (c) 13. Max Seumanutafa 14. Byron Creighton 15. Dan Murphy 16. Mark Vaiao 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: April 22, 2015, 10:19 am
Jon Reuben playing for Townsville Blackhawks
Quote
User avatar
Laurie Daley
Posts: 10575
Joined: October 20, 2005, 3:35 pm
PostPosted: April 22, 2015, 10:21 am
Kevin Gordon in reserve grade. I rate him, reckon he's a very good winger.
well, I guess you could say that I'm buy curious.
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: April 22, 2015, 10:30 am
He is a very good finisher. Comes across as a bit of a wacky character as well.
Quote
User avatar
Laurie Daley
Posts: 12413
Joined: January 25, 2005, 9:24 pm
Location: Brisbane
Favourite Player:
Josh Hodgson
PostPosted: April 22, 2015, 11:04 am
Souths Logan named their captain on the bench?
Gina Riley: Oh, come on, John. That’s a bit old hat, the corrupt IOC delegate.
John Clarke: Old hat? Gina, in the scientific world when they see that something is happening again and again and again, repeatedly, they don’t call it old hat. They call it a pattern.
Quote
User avatar
Ruben Wiki
Posts: 5726
Joined: August 19, 2006, 11:56 am
Location: Ettalong, Sunny Central Coast, NSW
Favourite Player:
Past - Laurie Daley
Current - Jarrod Croker
PostPosted: April 22, 2015, 12:44 pm
Manchild wrote:Jon Reuben playing for Townsville Blackhawks


Do you think he would have played first grade if he would have stayed???
Quote
User avatar
Mal Meninga
Posts: 47787
Joined: February 24, 2008, 7:47 am
Location: Gold Coast
Favourite Player:
Captain Croker
PostPosted: April 22, 2015, 1:17 pm
Would have had more of a chance with us than Roosters
Image
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: April 22, 2015, 1:35 pm
Definitely. He was crazy to go to the Roosters thinking he was ever going to get a game with their Backline depth. At the time there was Tupou, MacDonald, RTS. I don't think he would have been a regular but would have gotten a shot at one time or another if he kept his health and try scoring intact.
Quote
User avatar
Bradley Clyde
Posts: 8812
Joined: January 18, 2005, 6:35 pm
Location: Lismore NSW
PostPosted: April 22, 2015, 4:13 pm
Were looking skinny on outside back depth after this year :/ wonder if he'd be worthwhile getting back
Quote
User avatar
Mal Meninga
Posts: 20915
Joined: June 18, 2013, 4:31 pm

Favourite Player:
Nick Cotric
PostPosted: April 22, 2015, 9:06 pm
david231280 wrote:
Manchild wrote:Jon Reuben playing for Townsville Blackhawks


Do you think he would have played first grade if he would have stayed???


No doubt about it, we've had Billy T play significant football for us, and our starting winger is a guy we literally signed off the street
he'd have played a game at least, from there, who knows?

as for getting him back? No thanks. I liked him a lot but he was a bit limited and at this stage, we've got better options to persue
The List - K.Love, Keno, Zippy's tennis angels, LA Lakers, Noah, Boozer, Lucy's horse tips, Colts, Lucy, Kevin Proctor, Dr Zaius, TR....
Quote
User avatar
Laurie Daley
Posts: 14209
Joined: January 13, 2005, 5:22 pm
PostPosted: April 24, 2015, 5:23 pm
Reuben was just a bit small to be a long term first grade prospect on the wing.

In other news how cool is this guy from PNGs name - 1. Stargroth Amean
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: May 6, 2015, 9:38 am
Intrust Super Cup Round 9 teams

Ipswich Jets v Easts Tigers at North Ipswich Reserve on Saturday, May 9 - 3pm

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Troy O'Sullivan 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell 18. Gerico Cecil

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Easts Tigers: 1. Eddie Tautali 2. Richie Kennar 3. Donald Malone 4. Michael Kai 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Dean Britt 17. Joel Romelo

Coach: Craig Ingebrigtsen

Townsville Blackhawks v Burleigh Bears at Jack Manski Oval on Saturday, May 9 - 4.30pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 18. Mosese Pangai 5. Jonathon Reuben 6. Robert Lui 7. Michael Parker-Walshe 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Glenn Hall 12. Rhyse Martin 21. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Lorenzo Ma'afu 16. Noel Underwood 17. Corey Jensen

Coach: Kristian Woolf

Burleigh Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Zach Mackay 3. Brad Tighe 4. Connor Broadhurst 5. Kevin Gordon 6. Todd Seymour 7. Ryley Jacks 8. David Hala 15. Tyron Haynes 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Jason Chan 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 16. Louis Fanene 17. Josh Ailaomai 20. Kyle McConnell

Coach: Jim Lenihan

Wynnum Manly Seagulls v Tweed Heads Seagulls at BMD Kougari Oval on Saturday, May 9 - 5pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Stephen Coombe 17. Olsi Krasniqi

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. Luke Dumas 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen (c) 9. Matt Srama 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Sam Meskell 15. Hemi Mullen 16. Ethan Price 17. Will Bugden

Coach: Aaron Zimmerle

Mackay Cutters v Sunshine Coast Falcons at Stadium Mackay on Sunday, May 10 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Tyson Martin 4. Justin Tavae 5. Zack Walker 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 14. Josh Chudleigh 10. Sam Hoare 11. Josh Osborne 12. Kelvin Nielsen 13. Chris Gesch (c) 15. Aleki Falepaini 16. Brenden Treston 17. Joss Boyton 18. Ryan Kinlyside 19. Gavin Bennion

Coach: Kim Williams

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Young 2. Young Tonumaipea 3. Travis Robinson 4. Hymel Hunt 5. Callum Klein 6. Ben Hampton 7. Brett Doherty 8. Jon Platt 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Joe Stimson 12. Kenny Bromwich 13. James Ackerman 14. Jay Lobwein 15. Johnny Vuetibau 16. Rueben Baillie 17. Sam Satogi 19. Jacob Samoa (c) 20. Jordan Ryan

Coach: Glen Dreger

Souths Logan Magpies v Redcliffe Dolphins at Davies Park on Sunday, May 10 - 2pm

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Ramon Filipine 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Oliver Olds 8. Sam Gardel 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Herschel Gideon 15. Joe Boyce 16. Graham Levu 17. Aotealofa Tuimavave 18. Ihaka Watene

Coach: Josh Hannay

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Curtis Johnston 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Tom Opacic 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tom Geraghty 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Norths Devils v CQ Capras at Bishop Park on Sunday, May 10 – 2.30pm

Norths Devils: 1. Ryan Millard 2. Kainga Turner 3. Dylan Galloway 4. Joel Bailey 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Sean Loxley 8. Matt Mizzi 9. Krys Freeman 10. Francis Molo 11. Rhett Webster 12. Brett Greinke (c) 13. Todd Lowrie 14. Byron Creighton 15. Billy Solah 16. Richard Tuala 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Dan Randall 4. Ian Webster 5. Clinton Mooney 6. Matt Minto 7. Jacob Gagai 8. Gerard Tema 9. Josh Mitchell 10. Gavin Hiscox 11. Rajan Opetaia-Halls 12. Guy Williams (c) 13. Garret Field 14. Aaron Watson 15. Josh Johnston 16. Dean McAdam 17. Tyson White 18. Dean Allan 19. Corbyn Kilday

Coach: Lionel Harbin

PNG Hunters v Northern Pride at Kalabond Oval, Kokopo on Sunday, May 10 - 2.30pm

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Brandy Peter 13. Adam Korave 14. Roger Laka 15. Lawrence Tu'u 16. Willie Minoga 17. Timothy Lomai 18. Atte Bina 19. Edward Goma 20. David Lapua

Coach: Michael Marum

Northern Pride: 1. Linc Port 2. Semi Tadulala 3. Javid Bowen 4. Dean McGilvray 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Ben Spina 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Regan Verney 13. David Murphy 14. Cameron King 15. Tom Hancock 16. Sheldon Powe Hobbs 17. Alex Starmer 18. Nathan Wales 19. Jordon Biondi Odo

Coach: Joe O'Callaghan
Quote
User avatar
Laurie Daley
Posts: 10575
Joined: October 20, 2005, 3:35 pm
PostPosted: May 6, 2015, 5:43 pm
No suprise at all that Townsville are out in front with that squad. Super talented backline for this level and some old hard heads in the pack.
well, I guess you could say that I'm buy curious.
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: May 20, 2015, 9:09 am
Intrust Super Cup teams round 11

Ipswich Jets v Tweed Heads Seagulls at North Ipswich Reserve on Saturday, May 23 - 3pm

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Teutau Fakahoko 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Liam Capewell

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. Jai Ingram 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen (c) 9. Matt Srama 10. Will Bugden 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Sam Meskell 15. Leva Li 16. Blake Anderson 17. Oliver Percy

Coach: Aaron Zimmerle

Townsville Blackhawks v PNG Hunters at Jack Manski Oval on Saturday, May 23 - 4pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Samsen O’Neill 4. Kyle Feldt 5. Lenny Magey 6. Tom Humble 7. Mitchell Seri 8. Ricky Thorby 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 11. Lorenzo Ma'afu 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Nathan Norford 15. Chris McLean 16. Noel Underwood 17. Corey Jensen 18. Jack Kelleher

Coach: Kristian Woolf

PNG Hunters: 1. Stargroth Amean 2. Oti Bland Tony 3. Noel Zeming 4. Thompson Teteh 5. Adex Wera 6. Israel Eliab (c) 7. Ase Boas 8. Henry Noki 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Kato Ottio 12. Lawrence Tu'u 13. Adam Korave 14. Atte Bina 15. Warren Glare 16. Willie Minoga 17. Enock Maki 18. Atte Bina 19. Brandy Peter

Coach: Michael Marum

Wynnum Manly Seagulls v Northern Pride at BMD Kougari Oval on Saturday, May 23 - 5pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Tanu Wulf 17. Olsi Krasniqi

Coach: Jon Buchanan

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson 4. Luke George 5. Javid Bowen 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. David Murphy 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Tom Hancock 14. Cameron King 15. Regan Verney 16. Sheldon Powe Hobbs 17. Travis Peeters 18. PJ Webb 19. Bradley Stephen

Coach: Joe O'Callaghan

Redcliffe Dolphins v CQ Capras at Dolphin Oval on Sunday, May 24 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Tom Opacic 3. Tristan Lumley 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 21. Shane Pumipi 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Darcy Etrich 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Jacob Gagai 4. Hayden Buckman 5. Clinton Mooney 6. Matt Minto 7. Ian Webster 8. Gerard Tema 9. Josh Mitchell 10. Gavin Hiscox 11. Rajan Opetaia-Halls 12. Guy Williams (c) 13. Garret Field 14. Aaron Watson 15. Dean McAdam 16. Corbyn Kilday 17. Tyson White 18. Mark Johnstone 19. Tarrant Mariner 20. Dan Randall

Coach: Lionel Harbin

Easts Tigers v Sunshine Coast Falcons at Tapout Energy Stadium on Sunday, May 24 - 2pm

Easts Tigers: 1. Cameron Munster 2. Richie Kennar 3. Michael Kai 4. Eddie Tautali 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Dean Britt 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Matthew Zgrajewski 16. Foisa Peni 17. Billy Walters 18. Jake Foster

Coach: Craig Ingebrigtsen

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Young 2. Young Tonumaipea 3. Travis Robinson 4. Hymel Hunt 5. Tony Tumusa 6. Ben Hampton 7. Jake Turpin 8. Tom Learoyd-Lahrs 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Joe Stimson 12. Jye Ballinger 13. James Ackerman 14. Travis Long 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 17. Ricky Shaxson

Coach: Glen Dreger

Burleigh Bears v Mackay Cutters at Pizzey Park on Sunday, May 24 - 2pm

Burleigh Bears: 1. Khan Ahwang 2. Jaiden Hawkes 3. Brad Tighe 4. Dimitri Pelo 5. Kevin Gordon 6. Tyler Chadburn 7. Ryley Jacks 8. Mark Ioane 9. Ayden Lee 10. Mitch Sharp 11. Ty Haynes 12. Jamie Dowling 13. Louie Fanene 14. Tom Rowles 16. Darren Griffiths (c) 17. Pele Peletelese 20. David Hala

Coach: Jim Lenihan

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Tyson Martin 4. Justin Tavae 5. Zack Walker 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Michael Sio 10. Chris Gesch (c) 11. Brenden Treston 12. Kelvin Nielsen 13. Aleki Falepaini 14. Josh Chudleigh 15. Josh Osborne 16. Joss Boyton 18. Ryan Kinlyside 19. Gavin Bennion 20. Mitch Day

Coach: Kim Williams

Souths Logan Magpies v Norths Devils at Davies Park on Sunday, May 24 - 2pm

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Samisoni Vaioleti 3. Dallas Anderson 4. Tim Brookes 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Ash Taylor 8. Tikiko Noke 9. Herschel Gideon 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 13. Travis Waddell 14. Aotealofa Tuimavave 15. Phil Dennis (c) 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Hansel Semau

Coach: Josh Hannay

Norths Devils: 1. Sean Loxley 2. Luke Pollock 3. Dylan Galloway 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Sam Foster 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Krys Freeman 10. Chris Faust 11. Rhett Webster 12. Todd Lowrie 13. Brett Greinke (c) 14. Byron Creighton 15. Billy Solah 16. Richard Tuala 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: May 27, 2015, 11:15 am
Intrust Super Cup teams round 12

Souths Logan Magpies v Ipswich Jets at Jack O'Chin Oval, Cherbourg on Saturday, May 30 - 3pm

Souths Logan Magpies: 1. Josh Damen 2. Samisoni Vaioleti 3. Dallas Anderson 4. Tim Brooks 5. Matt Trnka 6. Jack Joass 7. Ashley Taylor 8. Tikiko Noke 9. Herschel Gideon 10. Andrew Edwards 11. Scott Doyle 12. Dan Tamou 14. Travis Waddell 15. Hansel Semau 13. Phil Dennis (c) 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa

Coach: Josh Hannay

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Matt Parcell 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Fakahoko Teutau 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Gerico Cecil

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Intrust Super Cup XXXX Rivalry Round teams round 12

CQ Capras v Sunshine Coast Falcons at Browne Park on Saturday, May 30 – 6pm

CQ Capras: 1. Javarn White 2. Jake Ainsworth 3. Shaun Collins 4. Dan Randall 5. Hayden Buckman 6. Matt Minto 7. Ian Webster 8. Gerard Tema 9. Josh Mitchell 10. Gavin Hiscox 11. Garrett Field 12. Guy Williams (c) 13. Corbyn Kilday 14. Aaron Watson 15. Rajan Opetaia-Halls 16. Dean McAdam 17. Tyson White 18. Clinton Mooney 19. Tarrant Mariner 20. Reece Baker

Coach: Lionel Harbin

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Young 2. Young Tonumaipea 3. Travis Robinson 4. Callum Klein 5. Tony Tumusa 6. David Oakes 7. Jake Turpin 8. James Ackerman 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Joe Stimson 12. Rueben Baillie 13. Jacob Samoa (c) 14. Jacob Harney 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 17. Jye Ballinger 18. Sam Sotogi 19. Jay Lobwein

Coach: Glen Dreger

Norths Devils v Easts Tigers at Bishop Park on Sunday, May 31 - 1.40pm* (Live on Channel 9)

Norths Devils: 1. Sean Loxley 2. Luke Pollock 3. Dylan Galloway 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Joshua Fauid 7. Liam Tyson 8. Richard Tuala 9. Krys Freeman 10. Chris Faust 11. Michael Molo 12. Brett Greinke (c) 13. Steve Elliott 14. Will McNee 15. Billy Solah 16. Matt Mizzi 17. Josh Afoa

Coach: Mark Gliddon

Easts Tigers: 1. Cameron Munster 2. Richie Kennar 3. Michael Kai 4. Eddie Tautali 5. Matt Duffie 6. Shaun Nona 7. Grant Giess 8. Matthew Zgrajewski 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Dean Britt 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Jake Foster 16. Foisa Peni 17. Billy Walters 18. Brenton Horwood

Coach: Craig Ingebrigtsen

Northern Pride v Mackay Cutters at Barlow Park on Sunday, May 31 - 2pm

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Javid Bowen 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. David Murphy 11. Vaipuna Tia Kilifi 12. Graham Clark 13. Tom Hancock 14. Cameron King 15. Regan Verney 16. Sheldon Powe Hobbs 17. Alex Starmer 18. Nathan Wales 19. Bradley Stephen 20. Denzel King

Coach: Joe O'Callaghan

Mackay Cutters: 1. Sam Clune 2. Jordan Pereira 3. Tyson Martin 4. Justin Tavae 5. Zack Walker 6. Cameron Cullen 7. Liam Taylor 8. Brad Lupi 9. Michael Sio 10. Chris Gesch (c) 11. Brenden Treston 12. Josh Osborne 13. Aleki Falepaini 14. Josh Chudleigh 15. Coen Hess 16. Joss Boyton 18. Ryan Kinlyside 19. Gavin Bennion

Coach: Kim Williams

Redcliffe Dolphins v Wynnum Manly Seagulls at Dolphin Oval on Sunday, May 31 - 2pm

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Tristan Lumley 3. Joe Bradley 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. John Brady 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Josh Benjamin 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Hayden Hansen 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Seamark 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. Aaron Rockley 12. Brendon Gibb 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Jon Grieve 16. Tanu Wulf 17. Olsi Krasniqi

Coach: Jon Buchanan

Tweed Heads Seagulls v Burleigh Bears at Piggabeen Sports on Sunday, May 31 - 3pm

Tweed Heads Seagulls: 1. Shaun Carney 2. Nathanael Barnes 3. Leva Li 4. Davin Crampton 5. Kalifa Faifai Loa 6. Ricardo Parata 7. Jamal Fogarty 8. Damian Sironen (c) 9. Sam Meskell 10. Will Bugden 11. Matt Robinson 12. Dane Clarke 13. Sam Saville 14. Blake Anderson 15. Mark Offerdahl 16. Agnatius Paasi 17. Oliver Percy

Coach: Aaron Zimmerle

Burleigh Bears: 1. Tyler Chadburn 2. Khan Ahwang 3. Brad Tighe 4. Dimitri Pelo 5. Jamie Anderson 6. Jamie Dowling 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Todd Seymour 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Louie Fanene 13. Darren Griffiths (c) 14. Tom Rowles 16. Andrew Vela 17. Josh Ailaomai 20. David Hala

Coach: Jim Lenihan
Quote
User avatar
John Ferguson
Posts: 2733
Joined: July 29, 2008, 7:05 pm
Location: Brisbane
Favourite Player:
Laurie Daley
PostPosted: May 28, 2015, 8:27 pm
If you get a chance to tune into the channel 9 match this weekend keep an eye on a number of the young guns at Norths. They haven't had a very successful season so far. A number of young guns are getting their chance to play state league.
Quote
User avatar
Jason Croker
Posts: 4690
Joined: September 28, 2011, 11:29 am
Location: Darwin, NT
Favourite Player:
Past: Brad Clyde
Present: Shaun Fensom
PostPosted: July 9, 2015, 8:37 am
Intrust Super Cup teams round 18

Townsville Blackhawks v Norths Devils at Jack Manski Oval on Saturday, July 11 - 4pm

Townsville Blackhawks: 1. Jahrome Hughes 2. Zac Santo 3. Kyle Feldt 4. Moses Pangai 5. Jonathan Reuben 6. Tom Humble 7. Michael Parker-Walshe 8. Lorenzo Ma’afu 9. Anthony Mitchell 10. Daniel Beasley (c) 19. Kelepi Tanginoa 12. Rhyse Martin 13. Neville Costigan 14. Samsen O’Neill 15. Jack Kelleher 16. Corey Jensen 17. Ricky Thorby

Coach: Kristian Woolf

Norths Devils: 1. Dylan Galloway 2. Michael Lucas 3. Joel Bailey 4. Ryan Millard 5. Rogan Dean 6. Dan Murphy 7. Liam Tyson 8. Matt Mizzi 9. Byron Creighton 10. Brett Greinke (c) 11. Rhett Webster 12. Michael Molo 13. Krys Freeman 15. Hiale Roycroft 16. Kristian Wanka 20. Dylan Smith 17. Billy Solah

Coach: Mark Gliddon

Souths Logan Magpies v Northern Pride at Tully Showgrounds on Saturday, July 11 - 5pm

Souths Logan Magpies: 1. Brandon Khuu 2. Josh Damen 3. Dallas Anderson 4. Scott Doyle 5. Tim Brooks 6. Jack Joass 7. Rhys Jacks 8. Tikiko Noke 9. Travis Waddell 10. Andrew Edwards 11. Joe Boyce 12. Dan Tamou 13. Phil Dennis (c) 14. Jack Anderson 15. Ben Thorburn 16. Sam Gardel 17. Leon Panapa 18. Ken Levu

Coach: Josh Hannay

Northern Pride: 1. Hezron Murgha 2. Linc Port 3. Brett Anderson (c) 4. Justin Castellaro 5. Luke George 6. Ryan Ghietti 7. Sam Obst 8. Jack Svendsen 9. Jason Roos (c) 10. Patrick Kaufusi 11. PJ Webb 12. Graham Clark 13. Tom Hancock 14. Cameron King 15. Keelan White 16. Sheldon Powe Hobbs 17. David Murphy

Coach: Joe O'Callaghan

Easts Tigers v Ipswich Jets at Tapout Energy Stadium on Sunday, July 12 – 1.40pm* (Live on Channel 9)

Easts Tigers: 1. Maeli Seve 2. Matt Duffie 3. Shane Neumann 4. Michael Kai 5. Mahe Fonua 6. Shaun Nona 19. Brentt Warr 8. Christian Welch 9. Tommy Butterfield 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Jake Foster 13. Troy Giess 14. Francis Tualau 15. Foisa Peni 16. Matthew Zgrajewski 17. Billy Walters

Coach: Craig Ingebrigtsen

Ipswich Jets: 1. Carlin Anderson 2. Marmin Barba 3. Chris Walker 4. Nemani Valekapa 5. Brandon McGrady 6. Josh Cleeland 7. Dane Phillips 8. Josh Seage 9. Landon Hayes 10. Rod Griffin 11. Sam Martin 12. Kurt Capewell 13. Keiron Lander (c) 14. Fakahoko Teutau 15. Kurtis Lingwoodock 16. Billy McConnachie 17. Tyson Lofipo

Coach: Ben Walker and Shane Walker

Sunshine Coast Falcons v Tweed Heads Seagulls at Sunshine Coast Stadium on Sunday, July 12 - 2pm

Sunshine Coast Falcons: 1. Sam Wright 2. Travis Robinson 3. Young Tonumaipea 4. Rowan Klein 5. Suliasi Vunivalu 6. Kurt Mann 7. David Oakes 18. Nelson Asofa-Solomona 9. Billy Brittain 10. Ryan Hansen (c) 11. Paul Ivan 12. Jake Samoa (c) 13. Reuben Baillie 14. Jay Lobwein 15. Johnny Vuetibau 16. Mboya Adams 17. Jon Platt

Coach: Glen Dreger

Tweed Heads Seagulls: 1. Ali Grant 2. Nathanael Barnes 3. James Wood (c) 4. Shaun Carney 5. Leva Li 6. Ricardo Parata 7. Karl Lawton 8. Will Bugden 9. Sam Meskell 10. Oliver Percy 11. Matt Robinson 12. Blake Anderson 13. Sam Saville 14. TBA 15. Dane Clarke 16. Jarrod Morfett 17. Ethan Price

Coach: Aaron Zimmerle

Burleigh Bears v Redcliffe Dolphins at Pizzey Park on Sunday, July 12 - 3pm

Burleigh Bears: 1. Khan Ahwang 2. Corbin Kiernan 3. Connor Broadhurst 4. Dimitri Pelo 5. Jamie Anderson 6. Conner Toia 7. Ryley Jacks 8. Mitch Sharp 9. Tom Rowles 10. Pele Peletelese 11. Ayden Lee 12. Louie Fanene 13. Darren Griffiths (c) 14. Marino Allen 15. Josh Ailaomai 16. Shaun Maloney 17. Dave Hala

Coach: Jim Lenihan

Redcliffe Dolphins: 1. Josh Beehag 2. Josh Rudolph 3. Tom Opacic 4. Aaron Whitchurch 5. Curtis Johnston 6. Marlon Doak 7. Luke Capewell (c) 8. Charlie Faingaa 9. Darcy Etrich 10. Jon Green 11. Nick Ritter 12. Anthony Cherrington 13. Trent Richardson 14. Logan Harris 15. Tyson Cleal 16. Harley Aiono 17. Taylor Brown

Coach: Troy Lindsay

Wynnum Manly Seagulls v CQ Capras at BMD Kougari Oval on Sunday, July 12 - 3pm

Wynnum Manly Seagulls: 1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Matthew Grieve 4. Mitchell Buckett 5. Greg Eden 6. Patrick Templeman 7. Matthew Smith 8. Ben Shea 9. Alehana Mara 10. Tim Natusch (c) 11. David Stagg 12. Jon Grieve 13. Mitchell Frei 14. John Te Reo 15. Brendon Gibb 16. Aaron Rockley 17. Tanu Wulf

Coach: Jon Buchanan

CQ Capras: 1. Reece Baker 2. Jake Ainsworth 3. Marco Delapena 4. Dan Randall 5. Tarrant Mariner 6. Matt Minto 7. Josh Mitchell 8. Gerard Tema 9. Mark Johnstone 10. Gavin Hiscox 11. Tyson White 12. Guy Williams (c) 13. Ian Webster 14. Dean McAdam 15. Dylan Webber 16. Rajan Opetaia- Halls 17. Corbyn Kilday 18. Aaron Watson 19. Sam Smith 20. Josh Tanner 21. Ha’Ofanga Rabakewa 22. Josh Johnston

Coach: Lionel Harbin

Bye - PNG Hunters

Bye - Mackay Cutters
Quote

Return to Rugby League


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests